Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

Műsorajánló: 2016. 07. 09. Szombat

Írta:

4:30 - Hajnali virrasztó Irodalom: Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

5:30 – Serkenj fel! -  Bödecs Pál igehirdetése

6:54 – A Nap Igéje

7:00 – Érdekes emberek, izgalmas történetek: Lássunk hozzá! Puskás Antal látássérült túrázó és kísérői a Kék túrán, azaz Tóni a Kéken– „… Nem fogom feladni. Mondjon bárki bármit, tegyenek bármit, én akkor is egyenes gerinccel fogok járni és emelt fővel, mert ember vagyok, ugyanúgy szeretnék én is, mint bárki más, teljes életet élni! …”

Puskás Antal látássérültként gyalogol végig a 2500 km hosszú Országos Kékkörön, melynek északi szakaszát, az Országos Kéktúrát már a tavalyi évben teljesítette, jelen pillanat pedig a déli szakaszt, az Alföldi Kéktúrát járja. Állandó segítője és kísérője Friesz Mónika, a Magyar Természetjáró Szövetség szervezője, koordinátora, aki mesél az immáron második éve működő kezdeményezésről, melynek keretében bárki csatlakozhat hosszabb-rövidebb időre a túrához, hogy segítse Tónit útja során. Tóni is mesél: megtudhatjuk, mi ihlette a túrázás ötletét és hogyan jutott el a megvalósításig. Emellett látássérüléséről és életének alakulásáról is hallhatnak, ha velünk tartanak! (Ismétlés)

8:00 – Önindító: Egyre gyakoribb jelenség manapság, hogy az egyetemről frissen kikerülve nem a szakmájukban helyezkednek el a fiatalok, hanem másban próbálnak szerencsét. Szabó-Nagy Katalin esetében sem volt ez másképp. Babysitterként, majd a külföldi vendéglátóiparban szerzett tapasztalatai után, mégis úgy döntött, hogy itthon, a szakmájában szeretne elhelyezkedni. Ennek részleteit osztotta meg velünk. (Ismétlés)

9:00 – Jóllét:Paleolit táplálkozás alapjai 2. rész. - Mezei Elmira néhány étel elkészítését  mondja el azoknak,  akik ismerkednek a paleo táplálkozással, és megtudhatják, hogy az ízletes ételekről sem kell lemondaniuk a paleolit táplálkozás követőinek. (Ismétlés)

10:00 – Mongying Show: A mai adásban eláruljuk, milyen hangok hallhatók Gergő lakóhelyén hajnal fél 5-kor. Elmondjuk véleményünket a tóparti fesztiválokról és a celebekről is.

11:00 – 153-Lélemód:  Folytatódik a híres halasiak sorozatunk, melyben Dr. Horváth Gáborral, az MTA doktorával beszélgettünk. Gábor szüleit szinte minden kiskunhalasi ismeri, hisz mindketten a Szilády Áron Gimnázium szeretett és megbecsült biológia tanárai voltak. Így nem csoda, hogy a hihetetlenül tehetséges fizikus a biológiát is szívébe zárta, s ma a Biológiai Fizika Tanszék Környezetoptikai Laboratóriumának vezetője. Vérbeli kutatóról van szó, akit nemcsak az a számtalan tudományos cikk és díj, tanári elismerés, a világ legegzotikusabb tájain elnyert ösztöndíj fémjelez, hanem leginkább az az olthatatlan szenvedély, amellyel felteszi a kutatók leggyakoribb kérdését, újra és újra a MIÉRT-et, a számunkra legtermészetesebb jelenségek kapcsán is. Megtudhatjuk, hogyan született meg a mára már szabadalmaztatott polarizációs bögöly csapda ötlete egy halasi temetői séta és megfigyelés alkalmával, és természetesen hallani fogunk expedíciókról, melyben a tunéziai sivatag, az egyenlítő vagy épp az északi sark táján volt tudósunk! Tartsanak velünk, hihetetlenül izgalmas lesz! (Ismétlés)

14:00 – Sztárportré: Molnár Szabolcs vendége: Dancs Annamari

A székely temperamentummal megáldott színésznő, énekesnő azt mondja: „Az emberek szeretik az esztétikusat, a szépet, és szívesen vannak az ápoltnak, a kellemesnek a környezetében. A párom mondta még valamikor, hogy a legutolsó próbán is, amikor a balett teremben izzadtak és csapzottak vagyunk, ha egy nőnek megvillan a dekoltázsa, akkor a férfiak szívesebben szenvednek ott akár órákon keresztül. […]

Anyukámtól egy nagyon jó kis útravalóval indultam el az életbe: A mosoly és a jó szó nem kerül pénzbe. Ez egy nagyon jó igazság, mert bárhol a világban, bármilyen morcos állapotban legyen a környezetünkben valaki, ha egy mosollyal ránézünk, az mindig viszonzásra kerül - ha nem rögtön, akkor később. […]

Nyilván nekem is vannak rosszabb, vagy nyűgösebb napjaim, de van egy olyan alap elvárásom magammal szemben, ami már természetes, hogy ha belépek valahova, akkor mosolygok - pozitív ember vagyok, és ebből fakadóan mindenre úgy nézek a világban, hogy az biztos jó.”

15:00 – Egymásra hangolva: A kiskunhalasi egyházak lelkipásztorait bemutató sorozatban Bödecs Pál nagytiszteletű úrral beszélgetett Beke László. Életében különös módon ötvöződik a lelkipásztori munka az iskolaszervezéssel. Sokoldalú, hívatását szeretettel és lelkesedéssel végző ember életútja elevenedik meg előttünk, akinek életében egy magyar színésznő gondolatai válnak igazzá: „Ami bennem van, őszintén odaadom a közönségnek. Addig nem is tudok játszani, amíg érzem, hogy ez nem igazi, ez hamis, ez nem arról szól, amit el akarok mondani.” (Ismétlés)

16:00 – Halasi szószékek. Baptista Istentisztelet

17:00 – Klasszikusok órája: 45 éve, július 6-án hunyt el Louis Daniel Armstrong (becenevén Satchmo) amerikai dzsessztrombitás, énekes, zenekarvezető, a dzsessztörténet egyik legnagyobb és legismertebb alakja. Rá emlékezik a Klasszikusok órája.

18:00 – Életutak: -Hitvalló

19:00 – Szép Álmokat:Boros Csilla Andrea - Angyalom 

19:15 – Irodalom az Éterben: Karinthy Frigyes: Az utolsó palack posta - folytatás

20.00 – Lélekműhely: Pál Ferenc atya előadás sorozatának a következő része: A kiégés 2.

 Carl Rogers gondolatai a tanulásról

 1. Abban a tanulásban hiszek, amiben van fölfedezés

 2. Az a tanulás, ami valami mély késztetésből, mély szükségletből származik

 3. Élményszerű tanulás

 4. Azt a tanulás tartom sokra, ami megváltoztatja a magatartásomat

 5. Azok a tanulási folyamatok, amelyeknek át tudtam magam adni

 6. Annak a tanulási folyamatnak látom értelmét, aminek látom az értelmét

 7. Biztos, hogy más is van vele így (Mária Rádióból átvett műsor)

21:20 – Régi tanítások: Édes Árpád

22:00 - Éjszakai virrasztó Irodalom:David Morrell: A rózsa szövetsége