Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

2017. 09. 03. Vasárnap

Írta: Békési-Mészáros Ágnes

4:30 - Hajnali virrasztó Irodalom: Howard Spring - Tövis és borostyán

5:30 – Serkenj fel!- Berki József és Finta József katolikus papok igehirdetése

5:54 – A Nap Igéje

7: 00 – Halasi Kaleidoszkóp (hétfői, keddi és szerdai adás ismétlése)

10:00 – Református Istentisztelet

11:00 – Klasszikusok órája: Gaetano Donizetti, a XIX. század első felének kiemelkedő olasz romantikus zeneszerzője a Milánóhoz közeli Bergamóban született 1797-ben. Bár szegény családból származott, kilenc évesen a bergamói konzervatóriumban énekelni és csembalózni tanult. Tizenhat évesen basszus szerepeket énekelt, tizenkilenc évesen pedig már operát is írt. Később egy ideig a nápolyi konzervatórium tanára lett, de élete nagy részét a zeneszerzésnek, azon belül is elsősorban az operák komponálásának szentelte. Több mint hetven operája hol sikerrel, hol kudarccal került színre Milánó, Velence, Nápoly, Bécs, valamint Párizs színházaiban. Elborult elmével, gyógyíthatatlan betegsége következtében, ötvenévesen halt meg szülővárosában. Örökérvényű művei közül ma is a világ zenés színházainak repertoárján találjuk a Szerelmi bájital mellett a Don Pasquale című vígoperát, vagy a tragikus hangvételű Lammermoori Luciát. A Szerelmi bájital, avagy eredeti címén L’elisir d’amore szövegét Felice Romani olasz költő írta egy francia író, Eugene Scribe Le Philtre, avagy A varázsital című színműve nyomán. Donizetti vígoperája 1832. május 12-én a milánói bemutatón elsöprő sikert aratott. (ismétlés)

12:00 -Halasi Kaleidoszkóp (csütörtöki és pénteki adás ismétlése)              

14:00 – Királyfik és Királylányok

15:00 – Hitvalló

18:00 – Katolikus istentisztelet

19:00 – Szép álmokat: Pocahontas a kis hercegnő

19:15 – Irodalom az éterben: Herriot James- Állatorvosi pályám kezdetén

20:00 - Lélekműhely: A kiégés 12. Ismétlés (Karácsnyra hangolódva) – Könyörtelen mérték, túlzó kritikusság A kiégés 1. A bizonyítani akarástól a bizonyításkényszerig 2. Fokozott erőfeszítés 3. A személyes igények elhanyagolása; 4. A személyes igények és a konfliktusok figyelmen kívül hagyása Rendszerszemlélet, folyamatra irányultság. Jó anya vagyok-e? Stressz. Kiégés a munka világában – tűzoltás szerű cselekvés. A fogmosást ne hagyjuk el, az a kiégés. Mivel érdemeltem ezt ki? Miért pont velem történik ez? Strukturális zavar – kutatási eredmény – első randi Miért?

21:00 – Régi tanítások: Dányi-Nagy Márió

22:00 -  Éjszakai virrasztó Irodalom: Shaw Irwin - Oroszlánkölykök