Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

2021. 02. 07. Vasárnap

Írta: Békési-Mészáros Ágnes

0:30 – Hitvalló: Várady Mária

3:00 – Aréna (ismétlés)

4:30 - Hajnali virrasztó irodalom: Szilágyi István - Kő hull apadó kútba

5:30 – Serkenj fel!- Katolikus igehirdetést hallhatnak 

5:54 – A Nap Igéje

7: 00 – Halasi Kaleidoszkóp (hétfői, keddi adás ismétlése)

9:00- 153-Lélekmód: A kovászos kenyér titkai - Oláhné Fűz Ibolya tapasztalatait osztja meg velünk. Tudták, hogy a kovászt, ha lisztből-vízből elindítják, életre kel? És rendszeresen kell táplálni? És azt, hogy a legrégebbi kovász, amiről tudunk 103 éves, és egyre erősebb és jobb? Nem véletlen a biblia szava? "Hasonló a mennyek országa a kovászhoz, melyet egy asszony megfogott, és belekeverte három merőnyi lisztbe, amíg meg nem kelt az egész." Csodálatos és egészséges dolog kenyeret sütni magunknak, a családnak. Számomra ez egy szenvedély is, ami hatalmas örömöt ad - meséli Ibolya - átélni, ahogy lisztből, vízből és sóból életre kel és kisül egy élőlény, a kenyér. Igazi csoda. Utóbbi időben egyre divatosabb dolog a saját kovászos kenyér készítés, legyen az búzából, vagy ép gluténmentes lisztből egyaránt. Miért is? Oka lehet az is, hogy egyre többen küzdenek ételintoleranciával, különféle emésztési nehézségekkel, egyszerűen nem jól működik a tápcsatornánk. Ezek egyik fő oka lehet, hogy hiányoznak az egészséges élő baktériumok, gombák, sok száz apró mikro lényecske a szervezetünkből. Ennek elsődleges és természetes forrása volt a 60-as évek előtt a pékáru, melyben a kelesztés során ezek az apró lények előemésztették a glutént és segítettek ezáltal sokféle módon bennünket. De nem kell ennek így maradnia, tehetünk önmagunkért. Nos, kovászolásra fel, indulhat egy igazi kaland! Tartsanak velünk ebbe az élvezetes és hasznos beszélgetésbe! (ismétlés)

10:00 – Református Istentisztelet

11:00 – Klasszikusok órája: Plácido Domingo az opera történetének egyik legnagyobb hatású énekese, elismert karmester. A spanyol művész nem csupán a színpadon, hanem a sevillai világkiállítás zenei vezetőjeként, a Washingtoni Nemzeti Opera és a Los Angeles-i Opera igazgatójaként is kiemelkedőt alkotott. Repertoárján mintegy 130 szerep – orosz és spanyol operák, a klasszikus mellett kortárs művek is –, a tenorkarakterek mellett pedig a Simon Boccanegra baritonfigurája található, ami egyedülállóvá teszi a zenés színpadokon. Száznál is több teljes operafelvételen, ária- és duettlemezen közreműködött, népszerűsítette az opera műfaját. Plácido Domingo Madridban született 1941-ben. Nyolcévesen Mexikóba költöztek, Domingo itt Mexikóváros konzervatóriumában tanult zongora és karmester szakon, de amikor felfedezték kiváló hangját, az énekkurzusokat is elkezdte látogatni. 18 éves volt, amikor a Rigoletto Borsájaként debütált a Mexikói Nemzeti Operában, két évvel később pedig Monterrey-ben főszerepben, a Traviata Alfredójaként is bemutatkozott. Plácido Domingo támogatja a fiatal énekeseket, több tehetséggondozó programot fémjelez neve, és 1993-ban megalapította az Operaliát. Domingo számos állami kitüntetés birtokosa, több rangos egyetem díszdoktora, valamint jótékonysági kezdeményezések pártfogója. Több sajtóorgánum nevezte az opera királyának, illetve a modern idők legnagyobb operaénekesének. (ismétlés)

12:00 -Halasi Kaleidoszkóp (szerdai és csütörtöki adás ismétlése)                   

14:00 – Királyfik és Királylányok

15:00 – Hitvalló

17:00 – Halasi Kaleidoszkóp (pénteki adás ismétlése)

18:00 – Katolikus szentmise

19:00 – Szép álmokat: Ted Clever: A farkas és a jóbarátok

19:15 – Irodalom az éterben: Gárdonyi Géza: Egri csillagok

20:00 – Aréna

21:00 – Serkenj fel!- Katolikus igehirdetést hallhatnak és Lélekműhely: A terápiás csoportok segítő hatásai 12. 1.rész

22:00 -  Éjszakai virrasztó irodalom: Jókai Mór - A névtelen vár