Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

2021. 01. 03. Vasárnap

Írta: Békési-Mészáros Ágnes

0:30 – Hitvalló: Szilbekné Cseh Györgyi

3:00 – Aréna (ismétlés)

4:30 - Hajnali virrasztó irodalom: Babits Mihály - Az írástudók árulása

5:30 – Serkenj fel!-  Katolikus igehirdetést hallhatnak

5:54 – A Nap Igéje

7: 00 – Halasi Kaleidoszkóp (hétfői, keddi adás ismétlése)

9:00- 153-Lélekmód: Sulipy.hu, egy igazi karácsonyi ajándék informatika tanároknak, diákoknak - Szabó-Bakos Gáborral beszélgetünk. Az új NAT -ba digitális kultúraként néven került be az informatika tantárgy, miközben megháromszorozta a diákok óraszámát. Sőt, ami meglepő, a programozás tanítása kulcsszerepet kapott a kötelező tanítási elemek között. Ez bizony komoly nehézségbe sodorta az iskolák informatika tanárait, hisz hirtelen kellett felkészülniük, újra megtanulni programozni, és azt oktatni egyszerre. Ehhez nyújt óriási segítséget a soproni kolléga 5 éves tapasztalata alapján elkészített oldal a sulipy.hu. Ez tanároknak, diákoknak könnyen használható oktatási anyagokat tartalmaz, ennek a közel sem egyszerű feladatnak a megoldására, hogy hogyan is tanítsunk programozni! Feltétlen tartsanak velünk, és adják tovább a hírt! (ismétlés)

10:00 – Református Istentisztelet

11:00 – Klasszikusok órája: A IX. szimfónia minden idők egyik legnagyobb művészeti, egyben zeneművészeti alkotása. „Az öröm himnikus zenéje, amelyből hatalmas erővel sugárzik az emberiség iránti mérhetetlen szeretet; mindinkább meghódítja a népek szívét.” – írja Szabolcsi Bence zenetudósunk. Bemutatójára 1824. május 7.-én került sor a bécsi Kärtnerthor-Theater színháztermében. Ez volt Beethoven utolsó nagy szerzői estje. Beethoven a szimfóniát két év alatt komponálta, de annak előkészületei valójában másfél évtizedet vettek igénybe. F. Schiller (1759-1805) „Az örömhöz” című versét 1793-ban Beethoven már olvasta (huszonhárom évesen), s feltehetően már akkor elhatározta, hogy megzenésíti. Ebben a szimfóniában, valamint a Missa Solemnisben és az utolsó vonósnégyesekben összegződik Beethoven alkotói munkásságának minden tapasztalata, s azon túl még valami, amit úgy hívnak: zsenialitás. Ma a szimfónia első három tételét hallgatjuk meg. (ismétlés)

12:00 -Halasi Kaleidoszkóp (szerdai és csütörtöki adás ismétlése)                   

14:00 – Királyfik és Királylányok

15:00 – Hitvalló (ismétlés)

17:00 – Halasi Kaleidoszkóp: (pénteki adás ismétlése)

18:00 – Katolikus istentisztelet

19:00 – Szép álmokat:

19:15 – Irodalom az éterben: Alexandre Dumas: Emma Lyonna

20:00 – Kommcast: Ahogy a gyerekek hívják, a „Maradjon Otthon bácsi” azaz Györfi Pál lesz a következő Kommcast egyik vendége. A mentőszolgálat szóvivője, a járványkommunikáció arca mesél majd arról, hogy éli meg, hogy mindenhol felismerik. Szabados Ágnes, az RTL Klub híradósa pedig saját könyvesboltjában kalauzol bennünket. A műsorban megismerhetnek egy református idősotthont is, ahol üvegfalon keresztül, de személyesen találkozhatnak a bentlakók és hozzátartozóik.  Mindez a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének műsorában. Tartsanak velünk!

21:00 – Serkenj fel!- Katolikus igehirdetést hallhatnak és Lélekműhely: Néhány kiegészítés a korábbiakban részletezett 20 ponthoz 2.rész

22:00 -  Éjszakai virrasztó irodalom: Albert Schweitzer - Egy orvos az őserdőben