Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

2020. 07. 24. Péntek

Írta: Békési-Mészáros Ágnes

0:30 – Hitvalló: Grendorf- Balogh Melinda, evangélikus lelkész

3:00 – Aréna (ismétlés)

4:30 – Hajnali virrasztó irodalom: Wass Albert - A funtineli boszorkány

5:30 – Serkenj fel! : Édes Árpád- Református

6:00 -Tájékoztató rovatunk és Halasi Kaleidoszkóp: Zöldségeink, gyümölcseink védelme, betakarítása: Csanádi Lajossal a Gazdakör elnökével beszélgetünk. Itt a nyár beindultak a gyümölcseink és zöldségeink. Egy részük már terem, a többi hamarosan fog. De sajna beindultak a kórokozók is, így nagy figyelemmel hallgatjuk Lajos tanácsait ezen a téren is. Megtudjuk mi a különbség pálinka és párlat között, no és azt is, hogyan ebrudaljuk ki kertünkből a hívatlan vakondokokat! Feltétlen tartsanak velünk! (az előző napi adás ismétlése)

6:54 – A Nap igéje

7:00 – Reggeli Ébresztő magazin

10:00- Jóllét: 48 éve Szilaj! - beszélgetés Szűcs Sándorral, a Szilaj citerazenekar vezetőjével. Mi köze van a híres-hírhedt betyár Rúzsa Sándornak a zenekarhoz? Miért éppen hétfőn voltak a próbák a ‘70-es években? Hogyan szólt a citera a karanténban? Hogyan és miért alakult meg a száztagú citerazenekar? Kérdések, melyekre a Jóllét magazinban Szűcs Sándortól kaphatja meg a szilaj választ. Tartson velünk!(ismétlés)

11:00 – A tudomány mai állása: Az emberek számára elképzelhetetlen színeket is látnak a madarak. Legalábbis a kolibrik biztosan. Szokatlan módon terjedt el egy dal a kanadai fehértorkú verébsármányoknál. Öngyógyító utakon gördülhetnek a jövő autói. Fontos szerepet játszik a déli-sarki jég zsugorodásában a jégtakaró alatt rejtőző óriási víztömeg. Pozitív hatásai vannak a kutyatartásnak a gyerekek fejlődésére. GPS-szel ellátott PET palackokat indítottak el a Felső-Tiszán, hogy nyomon kövessék a folyón sodródó hulladék útját. Műanyag helyett papírflakonokba tölthetnék a jövőben az üdítőket, alkoholos italokat. Elkészült a világ legerősebb kvantumszámítógépe, de valószínűleg nem lesz sokáig a dobogó legfelső fokán. Jelentős fejlesztés lesz idén a magyarországi vasúthálózaton. Minden korábbinál parányibb motort készítettek svájci kutatók. Az eddigieknél egyszerűbb, ráadásul olcsóbb lehet az arany kinyerése az elektronikai hulladékokból. A cetcápának még a szemén is fogak vannak. Úgy tűnt el egy óriási csillag, hogy észre sem lehetett venni. Lehet, hogy mégsem létezik a Naprendszer titokzatos kilencedik bolygója. (ismétlés)

12:00 – Retro magazin: Sztárportré: Válogatást hallhatnak az előző adások riportjaiból.

13:00- Halasi Kaleidoszkóp:

14:00 – Babusgató: Mi leszek, ha nagy leszek? Mi legyél, ha nagy leszel? Minden szülőt foglalkoztat a gondolat, hogy milyen pályán, szakmában lesz sikeres gyermeke, miben tudja megvalósítani álmait. Bohner Ildikót, mint szülőt és középiskolai tanárt faggatom arról, hogy hogyan is tudjuk leginkább támogatni gyermekeinket a pályaválasztásban. A műsor végén pedig ovisokat faggatok arról, hogy milyen elképzeléseik vannak a jövőjüket illetően. Mi leszel, ha nagy leszel? Ha kíváncsiak, akkor hallgassanak bennünket! (ismétlés)

15:00 – Délutáni Hazafelé magazin

18:00- Önindító: Tajti Denisz nyári önkéntesünk mesél. Denisz a Tekó 11.-es tanulója volt, és a nyarat önkéntes közszolgálati tevékenységgel végzi, örömünkre rádiónkban! Mesél gyermekkori terveiről, mi is szeretett volna lenni, no és persze arról is, most mik a tervei. A középiskolai tanulmányairól is beszámol, különösen a programozás tanulásról, hisz továbbtanulni az SZTE informatikus szakán szeretne. Karatézott hajdanán és épp tervezi, hogy ismét belevág a rendszeres edzésekbe. Tartsatok velünk a részletekért! (ismétlés)

19:00  - Szép Álmokat: Tony Wolf: Mesél az erdő - A kukoricaszem

19:15 - Irodalom az éterben: Dávid Antal: A szolgadiák

20:00 - Aréna

21:00 – Serkenj fel!: Édes Árpád- Reformátusés Lélekműhely: Hamis Istenképzetek 5. 1.rész

22:00 – Éjjeli virrasztó irodalom: Martin Andersen - Ditte, az ember lánya