Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

2020. 07. 21. kedd

Írta: Békési-Mészáros Ágnes

0:30 – Hitvalló: Kunszabó Zoltán, katolikus diakónus, újságíró  2. rész

3:00 – Aréna (ismétlés)

4:30 – Hajnali virrasztó irodalom: Wass Albert - A funtineli boszorkány

5:30 – Serkenj fel –Édes Árpád - Református

6:00 – Vedd és olvasd: dr. Téglás Péter ajánlója. Ljudmila Pavlicsenko A halál asszonya Sztálin mesterlövésze voltam (Kossuth Kiadó: 2020. február 25.) Ljudmila Pavlicsenko (1916-1974) a II. világháború egyik legeredményesebb szovjet mesterlövésze volt: 309 igazolt találat fűződik a nevéhez, mintegy száz német tisztet és 29 mesterlövészt lőtt le. Amikor Hitler megindította a Barbarossa-hadműveletet, abbahagyta tanulmányait, és jelentkezett a Vörös Hadseregbe. Nem fogadta el a felajánlott ápolónői beosztást, ehelyett a szovjet hadseregben harcoló 2000 női mesterlövész egyike lett. Miután egy gránátszilánk megsebesítette, Moszkvába helyezték, ahol a mesterlövészek kiképzésében vett részt, emellett a háborús erőfeszítések érdekében kampányolt az USA-ban, Kanadában és Angliában. Ő volt az első szovjet állampolgár, aki járt a Fehér Házban, ahol tartós barátságot kötött Eleanor Roosevelttel. Emlékirata első kézből nyújt képet a nagy honvédő háború mesterlövészeinek sorsáról, a hadjáratokról, amelyekben részt vett, és bepillantást enged a háború politikai háttérébe is. (ismétlés)

6:54 – A Nap igéje        

7:00 – Reggeli Ébresztő magazin

10:00 – bITmobile: – Informatikai tájékoztató magazin: következő adása lesz hallható, melyben a két műsorvezető kalauzol el bennünket, az informatika világába.

11:00 – Sztárportré: Válogatást hallhatnak az előző adások riportjaiból.(forrás: sztarportre.hu)

12:00 – Retro magazin: Önindító: Hogyan lehetünk egy londoni egyetem hallgatói úgy, hogy közben át sem lépjük az országhatárt?

13:00 – Halasi Kaleidoszkóp:

14:00 – Önindító: Tajti Denisz nyári önkéntesünk mesél. Denisz a Tekó 11.-es tanulója volt, és a nyarat önkéntes közszolgálati tevékenységgel végzi, örömünkre rádiónkban! Mesél gyermekkori terveiről, mi is szeretett volna lenni, no és persze arról is, most mik a tervei. A középiskolai tanulmányairól is beszámol, különösen a programozás tanulásról, hisz továbbtanulni az SZTE informatikus szakán szeretne. Karatézott hajdanán és épp tervezi, hogy ismét belevág a rendszeres edzésekbe. Tartsatok velünk a részletekért!

15:00 – Hazafelé magazin és Igéző

18:00 - Tudomány mai állása: Az emberek számára elképzelhetetlen színeket is látnak a madarak. Legalábbis a kolibrik biztosan. Szokatlan módon terjedt el egy dal a kanadai fehértorkú verébsármányoknál. Öngyógyító utakon gördülhetnek a jövő autói. Fontos szerepet játszik a déli-sarki jég zsugorodásában a jégtakaró alatt rejtőző óriási víztömeg. Pozitív hatásai vannak a kutyatartásnak a gyerekek fejlődésére. GPS-szel ellátott PET palackokat indítottak el a Felső-Tiszán, hogy nyomon kövessék a folyón sodródó hulladék útját. Műanyag helyett papírflakonokba tölthetnék a jövőben az üdítőket, alkoholos italokat. Elkészült a világ legerősebb kvantumszámítógépe, de valószínűleg nem lesz sokáig a dobogó legfelső fokán. Jelentős fejlesztés lesz idén a magyarországi vasúthálózaton. Minden korábbinál parányibb motort készítettek svájci kutatók. Az eddigieknél egyszerűbb, ráadásul olcsóbb lehet az arany kinyerése az elektronikai hulladékokból. A cetcápának még a szemén is fogak vannak. Úgy tűnt el egy óriási csillag, hogy észre sem lehetett venni. Lehet, hogy mégsem létezik a Naprendszer titokzatos kilencedik bolygója.

19:00  - Szép Álmokat: Tony Wolf: Mesél az erdő - Ház a tölgyfában

19:15 - Irodalom az Éterben: Dávid Antal: A szolgadiák

20:00- Aréna

21:00 – Serkenj fel –Édes Árpád - Református és Lélekműhely: Hamis Istenképzetek 4. 1.rész

22:00 – Éjjeli virrasztó irodalom: Martin Andersen - Ditte, az ember lánya