Amikor a Horváth Rebeka jogász hallgatóval tervezett beszélgetésre készültem, egy sok évvel ezelőtt látott film címe jutott eszembe: Isten a vádlottak padján. Arról szól, hogy néhány elkeseredett ember, akik megelégelik a "vádlott" velük és milliókkal szembeni vélt vagy látszólagos közömbösségét, kezdik megfogalmazni érzéseiket és gondolataikat, pro és kontra: bűnös, vagy mégsem? Rebeka egy versenyen mérette meg magát, ahol védőbeszédet kellett felépítenie egy régi, de valóságos bűneset kapcsán. Első helyezést ért el, pedig ezt inkább a végzős hallgatók valamelyikétől várná az ember! Fogadják szeretettel a vele készült beszélgetést!