Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

A kezdetek és a Levis - Lengyel Péternek a Halaspack cégvezetőjének életútja - 1. rész

Műsorvezető: 2022. május 05. csütörtök, 08:41 Meghallgatva: 563 alkalommal

Ha Lengyel Péter a Halaspack cégvezetője, a Levis volt igazgatója szóba kerül, sportkörökben azonnal mondják: - Hát ő válogatott kapus volt, tudtad? Péter élete Örkény kis településén indul, családias, boldog évek ezek. Itt szerette meg, mint sokan mások a focit, és mint kevesen a matematikát. Elindul a mérnöki pályán, és egy év angliai tanulmány után magyar és angol mérnöki diplomát szerez. Először városunkban a Ganzair-ben, majd Székesfehérváron dolgozik, egy szabadalom is létrejön munkája nyomán. Majd bekerül a halasi Levis-be, mely 21 éven át városunk egyik legnagyobb és legmeghatározóbb cége volt, közel 600 dolgozójával. Ennek vezetője az utolsó napokig. Erről az időszakról mesél nekünk mai beszélgetésünkben! Tartsanak velünk jövő héten is a folytatásba!

Adás hallgatása